Заказники місцевого значення в Миронівському районі


Заказники місцевого значення в Миронівському районі

      Природа Землі унікальна і неповторна. Кожен її куточок прекрасний по своєму. Духмяний аромат нам дарують квітучі сади навесні,а літні лісові поляни щедро пригощають запашними ягодами. Величаві бори наповнюють грибами наші кошики. Справді, наша земля щедра й привітна проте останнім часом їй живеться тяжко . Яка ж вона зранена, наша Україна, наша рідна земля?...
     І все це через нашу людську байдужість! Багато чого ще не пізно виправити. А для того, щоб допомогти природі треба вивчати її. Тут у пригоді стануть книги, мережа інтернет, екскурсії, екологічні експедиції по рідному краю.
     Мальовничий наддніпрянський край, Київщина – справді серце України. На південному сході розташований наш Миронівський район, на Придніпровській височині лісостепу. Територія району становить 904 км².  Його родючі землі завжди щедро віддячували хліборобам за тяжку працю. Вкривають цю землю гаї, квітучі сади, ліси, луки, річки, озера. Окрім Дніпра, тут течуть Рось, Росава, Потік, Тікич, Шевелуха,  Шандра, та багато маленьких річок та струмочків.
    Сучасний стан природних ресурсів і навколишнього середовища змушує змінювати точку зору щодо подальшого економічного розвитку і технічного прогресу й оцінювати їх з урахуванням екологічних пріоритетів, наявності екологічних ризиків та стану екологічної безпеки. Забруднюються повітря, води і ґрунти, збіднюється ландшафтне і біологічне різноманіття, що негативно впливає на живі організми і людей.
     Масштаби змін природного середовища залежать від двох основних факторів: інтенсивності прояву речового складу забруднювачів та здатності природи до самоочищення та самовідновлення. Для цього необхідні території які охороняються державою і людьми. Так і нашому Миронівському районі є такі : ботанічні заказники місцевого значення «Астрагал», «Сині дубки», «Маслівський», «Тулинецькі переліски», «Шандрівський ліс» , ландшафтний заказник місцевого значення «Наддніпрянський степовий» , регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів» об’єкт розташовується на території двох областей  Київської та Черкаської області. 




Немає коментарів:

Дописати коментар