Рідне місто Миронівка

         

       Миронівка місто районного підпорядкування, розташоване в долині річки Росави. 

Область: Київська
Район: Миронівський
Місто: Миронівка
Населення: 13253 осіб
Щільність населення: 1152 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 8804
Телефонний код: +380 4574
Координати:49°39'33″пн.ш.30°59'18″ сх. д.
                                                               Висота над рівнем моря: 128 м.
                                                               Площа: 11.5 кв. км.
                                                               Річка, озеро (море): р. Росава, р. Бутеня
                                                              День міста: 02 червня (2019 р.)

 
                             

                        Моє улюблене місто Миронівка

Якби вам випала нагода подорожувати Україною, з-поміж багатьох великих туристичних міст слід відвідати маленьке, але дуже красиве містечко Миронівка, що на Київщині.
Цікавою є легенда щодо походження назви Миронівки, яку старожили переповідають своїм онукам і правнукам, тож і вам пропоную з нею ознайомитися. Славний козак Мирон Зелений, відомий тим, що захищав рідну землю від польських магнатів, поселився на хуторі, який згодом стали називати в його честь. Є й інші легенди, але центром у них є теж ім’я Мирон, адже ще на початку другого тисячоліття н.е. на цій землі проживали племена так званої ямної культури. Але все це в далекому минулому…
      Якщо ви справді захочете відвідати наше чудове місто, то дібратися сюди буде зовсім просто. Через Миронівку проходить Південно-Західна залізниця, що дає змогу без проблем дістатися з будь-якого залізничного вокзалу. Також є автовокзал, який регулює здійснення автоперевезень по району та області. Коли говорити про зони відпочинку та розваг, то можна заспокоїти, що Миронівка налічує 4 паркових зони, які облаштовані дитячими майданчиками, фонтанами та фігурами героїв мультфільмів. У  центрі міста є впорядкований  стадіон із тренажерами. Тут багато часу проводить миронівська молодь. Увечері ж можна відвідати місцеві кафе, де за чашечкою кави матимете змогу  поспілкуватися з миронівчанами та дізнатися щось нове про цей чудовий колоритний  край.
У Миронівці є три загальноосвітні школи, Школа мистецтв, Центр дитячої та юнацької творчості, ДЮСШ, Палац культури. У цих навчальних та культуроосвітніх закладах кожна дитина може знайти справу до душі, а значить самореалізуватися. Справді, це місто виховує майбутнє України.
А коли вам захочеться романтики, то завітайте тихим весняним чи літнім надвечірям до пам’ятника Мирону Зеленому, і ви зможете заспівати пісень під гітару, насолоджуючись щирою, дружньою атмосферою, яка там панує, неймовірною красою вечора... І лише в такі хвилини приходить розуміння того, наскільки дорогим і безцінним є для кожного  воно, рідне місто…
Поблизу міста розкопано кургани доби бронзи (друге тис. до н. е.), вісім курганів кочівників 10-12 ст., в яких знайдено скелети людей та коней, залізні вудила, стремена та різні прикраси. На околиці Миронівки виявлено глиняний посуд, бронзове дзеркало скіфського часу, грецьку посудину 6 — 4 ст. до н. е., а також скарб ювелірних речей 11-12 ст., що складається з срібних гривень, браслетів, ланцюжків та намиста.        Місто засновано в першій половині 17 ст. Початок йому поклав хутір козака з Полтавщини Мирона Зеленого. З його іменем і пов'язана назва міста.


Жителі Миронівки взяли активну участь у визвольній війні 1648–1654 рр. Чимало їх влилося до загонів І.Богуна, М.Кривоноса. На. початку липня 1648 року Б.Хмельницький розташував біля Миронівки на березі річки Росави свій військовий табір. Звідси ж Богдан Хмельницький писав 2 червня 1654 року лист цареві Олексію Михайловичу з приводу допомоги російських військ: «О сем паки и паки радуемся».



З кінця 18 ст. Миронівка стала власністю графів Браницьких. Після інвентарної реформи селяни втратили понад 20 проц. кращих сіножатей і польових наділів, які були в їх користуванні. Селяни виступали проти інвентарів, розорювали межі, захоплювали відібрані у них сіножаті та інші землі.

                            

                           



Миронівка
                   Миронівка цікава в першу чергу тим, що перетворилась зі звичайного хутору на один з найважливіших для Київщини транспортних, господарських і лікувальних центрів, на місто-райцентр із населенням у 12 тисяч. Цьому вона завдячує в першу чергу залізничному вузлу, збудованому у другій половині ХІХ століття та цукровій промисловості, яка почала розвиватись тут ще до прокладення залізниці. Певну роль в популяризації Миронівки зіграло і відкриття радонових джерел, які використовують для лікування різних хронічних захворювань. 

Миронівка — бальнеологічний курорт (з 1958 року), відомий в країні завдяки цілющим джерелам радонових вод.



Також відомою є Миронівська селекційна станція, але вона знаходиться не в самій Миронівці, а в селі Центральне, за кілька кілометрів від райцентру. 



 Цікавим  є  збудоване у недавньому минулому,  дитяче містечко з мініфортецею.



 Меморіал загиблим під час Другої Світової війни.


Алея Героїв Радянського Союзу
Меморіали загиблим під час Чорнобильській трагедії та Афганської війни.

Районний центр дитячої та юнацької творчості


Найстаріша будівля Миронівки – контора цукрового заводу Браницьких, яка знаходиться на території лікарні відновлювального лікування.


І завод і лікарня знаходять поруч із річкою Росава








Як краще доїхати до Свято-Михайлівський храм, Миронівка з:

Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/78351_svyato-mihaylovskiy-hram-mironovka.ht
Як краще доїхати до Свято-Михайлівський храм, Миронівка з:

Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/78351_svyato-mihaylovskiy-hram-mironovka.htm

Немає коментарів:

Дописати коментар